Rok szkolny 2015 / 2016
  Menu
Strona główna
Tematy stałe
Archiwum
  Kontakt
E-mail
  Wydarzenia
Rok szkolny 2019 / 2020
Rok szkolny 2018 / 2019
Rok szkolny 2017 / 2018
Rok szkolny 2016 / 2017
Rok szkolny 2015 / 2016
Rok szkolny 2014 / 2015
Rok szkolny 2013 / 2014
Rok szkolny 2012 / 2013
Rok szkolny 2011 / 2012
Rok szkolny 2010 / 2011
Rok szkolny 2009 / 2010
Rok szkolny 2008 / 2009
Rok szkolny 2007 / 2008
Rok szkolny 2006 / 2007
Rok szkolny 2005 / 2006
Rok szkolny 2004 / 2005
Rok szkolny 2003 / 2004
Rok szkolny 2002 / 2003
Rok szkolny 2001 / 2002
  Linki
Strona ZSMEiE
Biblioteka Pedagogiczna
 Konkurs czytelnictwa
 Nowe regały do Biblioteki Szkolnej
 "Książki naszych marzeń" - druga edycja konkursu dla szkół ogłoszonego przez MEN
 Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych: Przygotowanie księgozbioru
 Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych: Ulubione książki naszych nauczycieli
 Zebranie członków Toruńskiego Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich
 Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych: Test ze znajomości książek z serii "Zwiadowcy"
 Akcja "Wędrująca Książka"
 Ogólnopolska akcja masowego czytania "Jak nie czytam, jak czytam"

 

 Konkurs czytelnictwa

X - Biblioteka nieczynna (inwentaryzacja)


Klasy Pierwsze
KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
Ib1561147100338
Id14821101210250
Ie12101002102230
Ih562410210180497
Ik4712161208060146
It521103190123

Klasy Drugie
KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
IIb816214111750073
IId213316122600063
IIe2215001531010066
IIh5465445166115636200448
IIk310191624611550200299
IIt182119206821830151

Klasy Trzecie
KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
IIIb1116032755184903182
IIId678351418152942011248
IIIe221525281440023122
IIIh7146053018000107
IIIk311192011161016106
IIIt62131003431035149

Klasy Czwarte
KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
IVd89322712152612200215
IVe8823311805372500227
IVh810637520032
IVi855313170102500194
IVk111660011520051
IVt18406214223800122

Zasadnicza Szkoła Zawodowa
KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
IIIc10001100003

Pracownicy i nauczyciele
Pracownicy
i
nauczyciele
IXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
32483314402627241521280

 Początek strony
 

 Nowe regały do Biblioteki Szkolnej








Rok szkolny 2015/2016 w naszej bibliotece rozpoczęliśmy od przemeblowania pomieszczeń. Stare regały zmienialiśmy na trochę nowsze. I jak widać na zdjęciach, najpierw był bałagan i chaos, a następnie zaczął wyłaniać się porządek i ład. Czytelnicy nie zapomnieli o swojej bibliotece i chętnie pomagali przy porządkach.

























Opracowała: Barbara Jackowska

 Początek strony
 

 "Książki naszych marzeń"- druga edycja konkursu dla szkół ogłoszonego przez MEN

skok do Ważnych Wydarzeń

Młodzi aktorzy w trakcie gry

Trwają przygotowania do nakręcenia kolejnej scenki


Fragment scenografii do filmu


... i dalsza część scenografii



W tym roku szkolnym Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło drugą edycję konkursu pt. "Książki naszych marzeń". Zadaniem konkursowym było nakręcenie 60 sekundowego filmu z motywem przewodnim "Dlaczego nasza szkoła powinna dostać wymarzone książki" oraz sporządzenie zestawu 50 książek, które wskazali uczniowie. Książki z tej listy są nagrodą dla zwycięskiej szkolnej biblioteki. Uczniowie z Koła Bibliotecznego pod opieką nauczyciela bibliotekarza i przy współpracy p. K. Rolirada, który podjął się nakręcenia filmu, postanowili "zawalczyć"o nowe książki do biblioteki.
Pomysł na film (scenariusz i realizacja) jest autorstwa Beniamina Rutkowskiego z klasy 4h, którego wspierał z kamerą Pan Krzysztof Rolirad, a montażem zajął się Maksymilian Dygasiewicz z klasy 4t. Wsparciem nie do przecenienia były fachowe konsultacje p. Kariny Czarkowskiej i p. Małgorzaty Szwec-Zielińskiej. Zbieraniem propozycji książkowych od uczniów i koordynacją całości zajmowała się - p. Barbara Jackowska. Film nie powstałby bez aktorów, którymi na potrzeby naszego filmu byli uczniowie z klasy 4k: Dominika Obermueller i Marcin Kobielski oraz uczniowie z klasy 1d: Dorian Borzym,Dawid Czarnecki, Mateusz Sztandarski, Tomasz Sztandarski, Bartłomiej Wąsik.


... zapewne twórcza dyskusja między autorem scenariusza
i autorem zdjęć


A tu w oparciu o propozycje uczniów spisujemy listę książek
 

Materiały filmowe
Materiały filmowe
Opracowała: Barbara Jackowska

 Początek strony
 

 Przygotowanie księgozbioru

skok do Ważnych Wydarzeń



Po raz kolejny nasza szkolna biblioteka włącza się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Tym razem zaczęliśmy od podstaw, czyli przygotowania książek do wypożyczeń.
Uczniowie klasy III h zajęli się bardzo precyzyjnymi pracami związanymi z przyklejaniem kodów kreskowych, pieczętowaniem, zabezpieczaniem książek przed zniszczeniami. Praca wymagała precyzji i skupienia. Umiejętności te okazały się być mocną stroną uczniów, którzy zdobywają wiedzę w zawodzie technika elektryka.
Dzięki takiej pracy, doskonale przygotowane książki mogły szybko trafić w ręce niecierpliwych czytelników.





Opracowała:
Barbara Jackowska
Dominika Warska

 Początek strony
 

 Ulubione książki naszych nauczycieli

skok do Ważnych Wydarzeń



Październikowe obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, przez szkolnych organizatorów są zawsze urozmaicane konkursem, w którym biorą udział nasi uczniowie. W tym roku postanowiliśmy do akcji włączyć także nauczycieli, dlatego jeszcze we wrześniu organizatorzy zwrócili się do nich z pytaniem: Jaka jest Pani/Pana lubiona książka?









Na podstawie udzielonych odpowiedzi zorganizowany został konkurs – zgadywanka pt. "Ulubione książki naszych nauczycieli". Przygotowaniem tej zabawy zajęli się uczniowie z Koła Bibliotecznego pod opieką nauczyciela bibliotekarza.









Zadaniem uczestników było dopasowanie rozsypanki z nazwiskami nauczycieli do właściwych książek. A tytuły są bardzo różne. Niejeden raz uczniowie dziwili się odgadując ulubione książki nauczycieli, zwłaszcza, że ich tytuły obejmowały zarówno pozycje lekturowe (jak np. Przedwiośnie S. Żeromskiego), jak i powieści sensacyjne (np. Pachnidło P. Süskinda).









Jak chętni uczniowie "pracowali" przy tej zagadce - można obejrzeć na zdjęciach.





Opracowała:
Barbara Jackowska
Dominika Warska

 Początek strony
 

 Zebranie członków Toruńskiego Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich

skok do Ważnych Wydarzeń



W dniu 20 października 2015 r. w naszej bibliotece odbyło się walne zebranie członków Toruńskiego Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Gospodyni spotkania - Barbara Jackowska po 10 latach pełnienia funkcji sekretarza oddziału, zrezygnowała z pełnienia tej funkcji. Jednocześnie wybrano nowe władze. Po części oficjalnej, przy tradycyjnej herbatce, omawiałyśmy nurtujące naszą społeczność problemy i planowałyśmy realizację wspólnych projektów.









Opracowała:
Barbara Jackowska

 Początek strony
 

 Zebranie członków Toruńskiego Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich

skok do Ważnych Wydarzeń

Kolejną "atrakcją" urozmaicającą obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych była okazja do sprawdzenia wiedzy z serii J. Flanagana "Zwiadowcy". Oczywiście dla tych chętnych, którzy czytali książki z tej serii i chcieli podjąć zmagania z własną pamięcią. Młodzież z Koła Bibliotecznego wykonała plakat ogłaszający konkurs, a nauczyciel bibliotekarz "dostarczył" test do rozwiązania. Od momentu zawieszenia plakatów chętnych nie brakowało, żeby sprawdzić ile zostało jeszcze w głowie z tego co kiedyś przeczytaliśmy.

















Opracowała:
Barbara Jackowska

 Początek strony
 

 Akcja "Wędrująca Książka"

skok do Ważnych Wydarzeń





Zapraszamy do udziału w szkolnej akcji "Wędrującej Książki". Celem akcji, jest możliwość promowania czytelnictwa, wymieniania się książkami oraz dyskusji na temat przeczytanych książek, wśród społeczności szkolnej. Wymianę książek będzie można dokonywać w Bibliotece szkolnej, w godzinach, kiedy Biblioteka jest czynna. Koordynator i wolontariusze "Wędrującej Książki", będą dyżurować, także w świetlicy szkolnej. Więcej szczegółów można się dowiedzieć u koordynatorów akcji, pani Barbary Jackowskiej i pana Krzysztofa Rolirada.

Regulamin akcji "Wędrująca Książka"




Opracowanie graficzne: Maksymilian Dygasiewicz
Zdjęcia: Patryk Przysucha, KR
Tekst: KR

 Początek strony
 

 Ogólnopolska akcja masowego czytania "Jak nie czytam, jak czytam"








10 czerwca o godz. 10:00 uczniowie z całej Polski zbierali się w swoich szkołach, aby wspólnie czytać - każdy to, na co ma ochotę. Stworzyli przez to niespotykaną dotąd ogólnopolską akcję, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie. Wobec faktu, że 63% Polaków nie czyta książek, była to przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W naszej szkole także włączyliśmy się do tej akcji.









Wcześniej młodzież przygotowała plakaty informujące i rozwiesiła na szkolnych korytarzach. Następnie w wyznaczonym dniu i godzinie chętni uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami zebrali się na wewnętrznym dziedzińcu szkoły z książkami w dłoniach, gotowi do czytania. Były też mini stoiska z nowościami zakupionymi do szkolnej biblioteki i egzemplarzami "Wędrującej książki"- akcji prowadzonej w szkole od początku tego roku szkolnego.









Odważni chętni, mogli zaprezentować kolegom tytuły swoich książek, które warto przeczytać. Całość poprowadzili uczniowie z Samorządu Uczniowskiego.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i współorganizatorom.













Koordynator: Barbara Jackowska

 Początek strony
© Biblioteka ZSMEiE - ©2011     Design by Szablony.Maniak.Pl