Rok szkolny 2013 / 2014
  Menu
Strona główna
Tematy stałe
Archiwum
  Kontakt
E-mail
  Wydarzenia
Rok szkolny 2019 / 2020
Rok szkolny 2018 / 2019
Rok szkolny 2017 / 2018
Rok szkolny 2016 / 2017
Rok szkolny 2015 / 2016
Rok szkolny 2014 / 2015
Rok szkolny 2013 / 2014
Rok szkolny 2012 / 2013
Rok szkolny 2011 / 2012
Rok szkolny 2010 / 2011
Rok szkolny 2009 / 2010
Rok szkolny 2008 / 2009
Rok szkolny 2007 / 2008
Rok szkolny 2006 / 2007
Rok szkolny 2005 / 2006
Rok szkolny 2004 / 2005
Rok szkolny 2003 / 2004
Rok szkolny 2002 / 2003
Rok szkolny 2001 / 2002
  Linki
Strona ZSMEiE
Biblioteka Pedagogiczna
 Konkurs czytelnictwa
 Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
 Zgaduj zgadula czyja to karykatura?
 Chrupiący dzień czytania
 Zaczarowany dzień czytania
 Słodki dzień czytania
 Konkurs pt. "Intrygujący Julian Tuwim"
 4h wygrywa konkurs pt. "Intrygujący Julian Tuwim"
 Dzień bez czytania jest dniem straconym
 Tuwim w klasie 4h
 Przedstawienie Teatrzyku Szkolnego "Maska"
 Goście z Gimnazjum nr 3
 

 Konkurs czytelnictwa

KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
Ib4180004320414128222
Id119030022111529100
Ie12282100113443
Ih203093017203176
Ik16151121140917445170
It8921610082450

KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
IId281425413131128011147
IIe0145830108123135
IIh4042313543350
IIi0505268000181
IIk0002123417031592
IIt7872524134278115265

KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
IIId44210233174418134
IIIe38716151415403804187
IIIh481514100154803144
IIIi14912562111412121
IIIk123801127731205261
IIIt431131711114307137

KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
IVd74416531428774--270
IVe8424116248--67
IVh402241271639340--228
IVi241450212122524--163
IVk397708037839--253
IVt254721222--45

KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
Ic000422240115
IIIc02116110014843

Pracownicy
i
nauczyciele
IXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
68172539242538663959400

 Początek strony
 

 Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych


Tak wita biblioteka swoich czytelników

Jest także kącik poetów spod Pikadora

Jak przystało na kawiarenkę są także słodycze ...

 

Październik jest miesiącem bardzo ważnym dla bibliotek szkolnych, ponieważ właśnie wtedy obchodzą one swoje święto. Wydarzenie to zostało ustanowione już w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Najpierw był to jeden dzień, ale już od 2008 r biblioteki świętują przez cały miesiąc. Również i nasza szkolna biblioteka aktywnie włączyła się do upowszechniania tego wydarzenia. Chcemy promować to niezwykłe miejsce w dobie cyfryzacji i pokazać, że obok Multimedialnego Centrum Informacji, książki nadal pełnią istotną rolę w życiu szkoły oraz uczniów, że to właśnie poprzez czytanie młodzież rozwija swoje zainteresowania, poszerza horyzonty, pogłębiaj wiedzę.
Dlatego zapraszamy serdecznie do odwiedzania tego wyjątkowego miejsca, ponieważ będzie się działo dużo ciekawych rzeczy!


Jest także sławny regulamin Pikadorczyków


Rok Juliana Tuwima inspiruje ...

Opracowała: Barbara Jackowska
Dominika Warska

 Początek strony
 

 Zgaduj zgadula czyja to karykatura?


Oto nasi twórcy, którzy zostali pokazani w karykaturze Eryka Lipińskiego

Dalsza część galerii karykatur do odgadnięcia

W piątek 4 października, klasa 4h podczas zajęć w szkolnej bibliotece wzięła udział w konkursie pt. "Zgaduj zgadula czyja to karykatura?". Uczniowie starali się rozpoznać przedstawione na zdjęciach osobistości pisarzy związanych z epoką XX-lecia. Korzystać mogli z różnych źródeł - stąd na stołach książki, a w rękach niektórych uczniów telefony komórkowe. Można było również wykorzystać informacje zgromadzone na stronach internetowych. Nie wiadomo jeszcze kto wygrał, ponieważ konkurs trwa do końca miesiąca.
Zapraszam innych uczniów do włączenia się do zabawy. Dla zachęty dodam, że na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!


Hmmm ... czyja to karykatura, czyja ...
 


Karykatury twórców naszej literatury ciesza się
zainteresowaniem czytelników


A to kupony konkursowe zgaduj zgaduli


 





Opracowała: Barbara Jackowska
Dominika Warska

 Początek strony
 

 Chrupiący dzień czytania


Bywały dni z niespodzianką, kiedy na stolikach w czytelni
pojawiało się coś do chrupania

I jakby więcej energii do pracy ...
 


Jak widać takie chrupiące co nieco pobudzało do śmiechu,
a śmiech to zdrowie...
Dzień bez czytania to dzień stracony, aż chciało by się powiedzieć, zwłaszcza w miesiącu, kiedy to świętują szkolne biblioteki. Tymczasem u nas - nowa atrakcja, która ma nie tylko zachęcić do odwiedzin, ale i pokazać naszą bibliotekę w dość niecodziennym świetle.
Chrupiący dzień czytania - … i pojawiła się kolejna niespodzianka świętowania - coś do chrupania. Na początku zaskoczeni czytelnicy "z pewną nieśmiałością" sięgali po chrupiące minibeziki. Jednak, kiedy wieści zaczęły się rozchodzić, smakoszy przybywało, a dzień mijał słodko i radośnie. Amatorów minibezików przybywało z każdą przerwą. Była też okazja zapytać o książki ulubionego autora, skoro już się jest w bibliotece... Dni niespodzianek w tym miesiącu jeszcze przed nami. Wszak Miesiąc Bibliotek Szkolnych świętujemy raz w roku.
Zaglądajcie do swojej biblioteki!

Opracowała: Barbara Jackowska
Dominika Warska

 Początek strony

 

 Zaczarowany dzień czytania


Zaczarowany stoliczek czeka

Ciekawe co tu mamy ...


Gospodyni zaczarowanego stoliczka też się pojawiła


Hokus-Pokus, poczarujmy sami, a może ...


Bywało, że czarodziejski fotelik stał pusty. Ale nie tracimy nadziei...
Ecie pecie - kto czeka na Was szkolnej bibliotece?
Z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych była u nas kolejna niespodzianka. Na czytelników czekał zaczarowany stoliczek, na którym leżała księga złotych myśli na każdy dzień roku. Każdy kto w tym czasie zaglądał do biblioteki mógł sprawdzić czy naprawdę to co czyta zdradza jego osobowość. A wiadomości te zawierały leżące na stoliku kolorowe kartki. Zaskoczeni czytelnicy nie kryli zdumienia, kiedy to biblioteczna czarodziejka odkrywała poprzez książki tajniki osobowości swoich czytelników. Odważnych, aby dowiedzieć się prawdy o sobie nie brakowało. Dodatkowo, słodycze ufundowane przez Radę Rodziców umilały nam zabawę.


Czar zaczyna działać ...


Poszukiwania właściwego tekstu trwają


Jest zabawnie, ale słuchamy uważnie


Oj, chyba nie do końca wierzymy w to co słyszymy ...


Zaczarowany stoliczek przyciągał także gości
 


O czterolistną koniczynkę zapewniającą szczęście,
zadbał nasz niezawodny Maksiu z Koła Bibliotecznego




Na pewno znajdziemy coś interesującego dla siebie


A bywało, że niespodzianki można było znaleźć pod kapeluszem


Może warto uważnie przyjrzeć się temu stoliczkowi ...


Sprawdźmy czy księgi mówią prawdę ...

Opracowała: Barbara Jackowska
Dominika Warska

 Początek strony

 

 Słodki dzień czytania


Nadszedł czas na słodki dzień czytania

Na powitanie informacja i...

Październikowe dni po kolei mijają, a u nas w bibliotece następna atrakcja związana z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Po chrupiącym dniu czytania i czarodziejce z biblioteki pojawił się słodki dzień czytania. Jest to już tradycyjny, październikowy akcent w naszej bibliotece. I koszyczek z cukierkami i słodycze przy komputerach miały za zadanie umilić czytelnikom pobyt wśród książek. Co prawda, w żadnej bibliotece jeść nie wolno, ale raz w roku możemy zrobić odstępstwo. W końcu świętujemy, prawda?
Do końca miesiąca, a więc i świętowania jeszcze trochę dni zostało. Stałych bywalców i nowych czytelników serdecznie zapraszamy. Kolejne niespodzianki czekają. Odwiedzajcie nas!


...koszyczek słodkości na poprawę humoru


Podczas pracy przy komputerze też dobrze jest posilić się czymś słodkim


Chyba fajnie jest zwyczajnie pobyć w bibliotece


Prawie wszystkie dostępne źródła informacji są w użyciu

Opracowała: Barbara Jackowska
Dominika Warska

 Początek strony

 

 Konkurs pt. "Intrygujący Julian Tuwim"


Regulamin konkursu o Julianie Tuwimie

A to koszyczek z testem do rozwiązania

Podczas tegorocznych obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych każdy znajdzie coś dla siebie. Czytelnicy, którzy zechcą wzbogacić swoją wiedzę o Julianie Tuwimie mogą wziąć udział w konkursie literackim. Forma konkursu jest trochę z "przymrużeniem oka", bowiem wiele odpowiedzi znajduje się w naszej czytelni.
Na kartkach mniejszych i większych, przyczepionych do jesiennych papierowych jabłek, gruszek, liści, które umieszczone zostały na regałach, można po uważnej lekturze odnaleźć odpowiedzi na wiele pytań konkursowych. Trzeba tylko uważnie je przeczytać.
Ale, żeby nie było zbyt łatwo, pozostałą wiedzę można uzupełnić w oparciu o inne źródła informacji, zarówno te tradycyjne - książki, jak i te nowoczesne - internet. W myśl znanego porzekadła: "dla chcącego nie ma nic trudnego", a więc do ... konkursu drodzy czytelnicy, bo październik ma się ku końcowi, a nagrody na Was czekają!


Wystarczy się uważnie rozejrzeć, a odpowiedź znajdzie się sama


Tu też mozna znaleźć odpowiedź ...


... tutaj także


... i tam


... i jeszcze tu


... a jak się uważnie poczyta to i na tej gruszce coś się znajdzie

Opracowała: Barbara Jackowska
Dominika Warska

 Początek strony

 

 4h wygrywa konkurs pt. "Intrygujący Julian Tuwim"




Tegoroczne obchody święta szkolnych bibliotek obfitowały w wiele atrakcji, które miały przyciągnąć młodzież. I tak się też stało,między innymi za sprawą konkursu pt. Intrygujący Julian Tuwim. W konkursie wzięli udział również uczniowe klasy 4h i... wygrali! Osoby, które bezbłednie udzieliły odpowiedzi na 12 pytań konkursowych to: Tomasz Wnuczyński, Andrzej Wojciechowski i Kamil Gręźlikowski. Mateusz Frąszczak zwyciężył w konkursie pt. Zgaduj zgadula czyja to karykatura. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz skromne upominki od organizatorek konkursu. Nie zabrakło i słodkości, które raz, dwa zostały zjedzone. Niech tegoroczne wydarzenia będą zachętą dla pozostałych uczniów, aby aktywnie włączać się w życie szkolnej biblioteki.
Zapraszamy serdecznie w przyszłym roku, podczas obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2014 nie zabraknie atrakcji!





Opracowała: Barbara Jackowska
Dominika Warska

 Początek strony

 

 Dzień bez czytania jest dniem straconym




Do Miesiąca Bibliotek Szkolnych, należy się odpowiednio przygotować. Liczy się nie tylko wkład pracy nauczycieli, ale i uczniów, bo to przede wszystkim dla nich i do nich skierowane są działania upowszechniające wiedzę o bibliotekach. Dlatego na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty wykonane przez uczniów klasy 2e, zachęcajace do odwiedzania naszej biblioteki.
W naszej szkole miesiąc październik to szczególny czas, kiedy to szkolna biblioteka prezentuje się nieco inaczej niż zwykle. Czy to poprzez "Chrupiący dzień czytania", "Słodki dzień czytania", konkurs o Julianie Tuwimie czy obecność czarodziejki w bibliotece, każdy sposób jest dobry, aby pokazać, że dzień bez czytania jest tak naprawdę dniem straconym!

Opracowała: Barbara Jackowska
Dominika Warska

 Początek strony

 

 Tuwim w klasie 4h




Okazuje się, że konkurs o Julianie Tuwimie, organizowany w szkolnej bibliotece wyszedł poza nią. Na jednej z lekcji języka polskiego, uczniowie klasy 4h otrzymali za zadanie zmierzyć się z konkursowymi pytaniami. Klasa została podzielona na zespoły zadaniowe, w których uczniowie postanowili oszukać odpowiedzi na pytania korzystając z różnych źródeł informacji.









Część uczniów bazowała wyłącznie na wiadomościach z podręczników. Inni poszli do biblioteki, gdzie odpowiedzi poszukiwali nie tylko w książkach, ale i czasopismach, na wystawie z papierowymi liśćmi i jesiennymi jabłkami. Jeszcze inni postanowili przekopać zasoby internetu. Odpowiedzi zapisywali na zielonych kartkach. Czyżby aktywne poszukiwanie informacji plus kolor nadziei miały się równać wygranej w konkursie? Zobaczymy już wkrótce :)













Opracowała: Barbara Jackowska
Dominika Warska

 Początek strony

 

 Przedstawienie Teatrzyku Szkolnego "Maska"


 

Witamy przybyłˆych goś˜ci

Program artystyczny pt. "Lata 20., lata 30" szkolnego teatrzyku "Maska"


Przedstawienie rozpocz곈o się


Byłˆo radoś˜nie i nastrojowo ...


Przyglądamy się uważnie ...


Nasi emerytowani nauczyciele nie zapominają o bibliotece

Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zwieńczyło przedstawienie w wykonaniu młodzieży z klas: 2k, 2t i 1e ze szkolnego teatrzyku Maska, przygotowane pod kierunkiem p. Małgorzaty Szwec-Zielińskiej. Widzowie zostali wprowadzeni poprzez osobę i poezję Juliana Tuwima w świat międzywojennych kabaretów.


Aktorzy i widownia w peˆnym skupieniu
 


Aktorzy, jak przystaˆło na czasy, o których mówili,
mieli kwiatek w butonierce


Zespółˆ aktorski też dobrze się bawiˆ


Męska czꜘć szkolnego teatrzyku

Jak można zobaczyć na załączonych zdjęciach, bawiliśmy się wyśmienicie. Na zabawie się nie kończyło, bo minikonkurs, dotyczący przedstawianych treści, udowadniał, że słuchaliśmy uważnie.
Dodatkowych wrażeń dostarczyła przygotowana przez p. Karinę Czarkowską prezentacja multimedialna.


Nasi aktorzy czuli się caˆkiem nieźle w swoich rolach
 


Byłˆ także czas na nagrody. Oto zwycięzca konkursu Zgaduj zgadula
z klasy 2d


... i gratulacje


Nagrodę odbiera także zwycięzca konkursu o Julianie Tuwimie z klasy 2t

Przypomniała nam nostalgiczne melodie na tle fotografii okresu dwudziestolecia międzywojennego. Wszystko to miało miejsce w czytelni biblioteki szkolnej, która zmieniła się w nastrojowe wnętrze imitujące kawiarenkę.


Wiele rado˜ści dostarczałˆy zmagania w mini konkursie


Reprezentanci klasy walczą dzielnie


Trzeba sobie szybko przypomnieć o czym była mowa w programie


Nie zabrakło nagród dla uczestników mini konkursu

Wystrojem zajęła się p. Barbara Jackowska, która także zadbała o słodycze, dodatkowo umilające pobyt w "kawiarence". Było to możliwe dzięki życzliwości dla tego przedsięwzięcia Rady Rodziców naszej szkoły. W trakcie tej imprezy zostały rozdane nagrody dla zwycięzców dwóch konkursów, organizowanych w trakcie obchodów tegorocznego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Sponsorem nagród była także Rada Rodziców.


Uśmiech często gości na naszych twarzach


Po zadanym pytaniu czekamy na odpowiedź ...


Aktorzy przysˆuchują się odpowiedziom na pytania konkursowe


Zespół przygotowujący program

Organizatorzy:
Małgorzata Szwec-Zielińska, Karina Czarkowska, Barbara Jackowska

 Początek strony

 

 Goście z Gimnazjum nr 3


Na razie czekamy co dla nas przygotowali nasi starsi koledzy

Jeszcze oczekiwanie trwa ...

Z okazji obchodów Roku Tuwima i zakończonego w październiku święta bibliotek szkolnych zaproszenie do odwiedzenia naszej szkoły przyjęli uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Toruniu. Odbyło się to w ramach współpracy nauczycieli bibliotekarzy z Toruńskiego Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz doradcy zawodowego z gimnazjum i zespołu nauczycieli d/s promocji z naszej szkoły.


Są już gospodarze i witają gości


Program rozpoczął się


Aktorzy szkolonego teatrzyku w akcji


Panie też przyglądały się z zainteresowaniem

Goście obejrzeli w szkolnej bibliotece program artystyczny dotyczący osoby Juliana Tuwima i okresu dwudziestolecia międzywojennego, przygotowany przez uczniów kółka teatralnego.
Mini konkurs z treści prezentowanych podczas przedstawienia dostarczył dodatkowych emocji i dobrej zabawy. Okazało się, że całkiem uważnie śledziliśmy przedstawiany program.
Natomiast w świetlicy szkolnej uczniowie zostali zapoznani z ofertą promocyjną dotyczącą Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych.


A tu mamy zespół Szkolnego Kółka Teatralnego


Prowadząca mini konkurs zadaje pytania


I... zabawa się zaczęła


Chwila zastanowienia i... jest odpowiedź


Odważni stanęli do mini konkursu


Dzielnie walczymy o zwycięstwo


Słuchamy uważnie jak odpwiadają na pytania nasi koledzy


Hurra... mamy prawidłową odpowiedź


Uśmiech nie znika z twarzy zawodników


A na koniec gratulacje i słodkie nagrody

Opracowała: Barbara Jackowska
Dominika Warska

 Początek strony
© Biblioteka ZSMEiE - ©2011     Design by Szablony.Maniak.Pl